Rys historyczny

Spółka pod nazwą WT LIFT Sp. z o.o. powstała w 2012 r. funkcjonując początkowo jako komplementariusz działającej od 1996 r na rynku krakowskim firmy KRAKDŹWIG Sp. z o.o.

Obecnie funkcjonuje jako zupełnie samodzielny podmiot, prowadząc działalność w zakresie dostaw, montażu nowych urządzeń dźwigowych i modernizacji urządzeń istniejących oraz konserwacji i remontów bieżących dźwigów różnych producentów.

Obszar jej działalności to głównie Kraków, obszar województwa małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz śląska.

Prezesem spółki jest obecnie Tomasz Warchał, wieloletni pracownik firmy KRAKDŹWIG oraz współwłaściciel, syn jednego z twórców firmy KRAKDŹWIG, Zdzisława Warchał. Swe doświadczenie w zakresie dźwigów zdobywał poczynając od funkcji konserwatora poprzez projektanta, sprzedawcę, a na stanowisku kierowniku działu sprzedaży i koordynatora montażu kończąc.

Opis działalności

Podstawową działalnością firmy WT LIFT Sp. z o.o. jest montaż nowych urządzeń dźwigowych tj. wind osobowych, szpitalnych, towarowych jak również małych towarowych (restauracyjnych) i platform dla osób niepełnosprawnych pionowych oraz poruszających się nad biegiem schodów. W zakresie jej działalności jest również prowadzenie stałej obsługi konserwacyjnej urządzeń przez siebie zmontowanych jak również dźwigów innych producentów. Spółka przeprowadza także modernizacje (kompletne wymiany) istniejących urządzeń dźwigowych oraz ich bieżące remonty wymagane przepisami bądź wytycznymi UDT.

Nasi pracownicy

Szeroki zakres wiedzy ludzi tworzących spółkę poparty jest doświadczeniami zdobytymi w trakcie realizacji licznych bardzo zróżnicowanych projektów, do tego momentu co oczywiste pod banderą poprzedniej firmy. Jest to jednak dzięki temu, co ważne, wiedza praktyczna wykorzystywana na poszczególnych etapach realizacji kolejnych projektów począwszy od momentu pojawienia się zapotrzebowania na dźwig, poprzez konsultację projektu, doradztwo w zakresie wykonania szybu czy przeprowadzenia dostosowawczych prac budowlanych, skonfigurowanie urządzenia zgodnego z przepisami, normami wytycznymi UDT jak również wymogami klienta, końcowego użytkownika aż po obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną urządzeń.

Wiedza i zaplecze techniczne

WT LIFT dysponuje zarówno wiedzą techniczną z zakresu tematyki dźwigowej jak również posiada orientację co do sposobów funkcjonowania i rozwoju rynku dźwigowego tak tego lokalnego krakowskiego, gdzie skupia swą główną działalność jak i  ogólnopolskiego. Szerokie kontakty z licznymi producentami i  dystrybutorami dźwigów kompletnych oraz ich komponentów, gwarantuje dostęp do części zamiennych jak i elementów do napraw i modernizacji dźwigów.

Firma posiada zaplecze techniczne w postaci sprzętu specjalistycznego koniecznego do sprawnej obsługi dźwigów w zakresie szeroko pojętej konserwacji. Zatrudniani pracownicy, w dużej mierze również byli pracownicy innych dużych firm krakowskich, to osoby mogące się pochwalić ogromnym, wieloletnim doświadczeniem w pracy. Kadra spółki uczestniczyła w licznych szkoleniach, konferencjach branżowych UDT oraz międzynarodowych targach.

Korzystając z usług naszej firmy, dostajecie Państwo możliwość doposażenia dźwigów w system zdalnego monitoringu i kontroli wind, umożliwiający również diagnostykę urządzenia jak również podgląd jego bieżącego stanu

Pragniemy zapewnić, iż posiadana wiedza i zasoby WT LIFT Sp. z o. o zdecydowanie pozwolą spełnić Państwa oczekiwania w zakresie poziomu świadczonych szeroko rozumianych usług w zakresie urządzeń dźwigowych.

 

Dane kontaktowe

Siedziba: 31-213 Kraków, ul. Turystyczna 6/45

NIP  9452167482

REGON 12251161900000

KRS 0000411699

+48 786-846-847

e-mail: biuro@wtlift.pl